Jak to funguje - RODOKMENY

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Jak to funguje

Zde si můžete vyzkoušet práci se šablonou stromu. Je to velice jednoduché.

K VYZKOUŠENÍ můžete použít šablony, které jsou zdarma ke stažení na kartě vlevo s názvem ŠABLONY ZDARMA  a otevře se Vám stránka se šablonami. Některou si vyberte, stáhněte a uložte si jí do počítače.
Pak už můžete zkoušet všechny funkce šablon.
Pro práci s nimi musíte mít nainstalován Acrobat reader, který je zdarma ke stažení ZDE.
Některé jiné programy, které pracují s pdf soubory nemusí bezchybně pracovat a proto DŮRAZNĚ doporučujeme vyplňovat v Acrobat readru.

NÁVOD NA RUČNÍ VYPLNĚNÍ

Kliknete do pergamenu nebo erbu v šabloně. V místě se rozbliká kurzor a můžete psát. Na většině šablon máte k disposici 6 řádků.
Většinou do prvního řádku píšeme jméno a do druhého příjmení, nebo opačně. Pro lepší zvýraznění je dobré psát tyto údaje velkým písmem. Pokud je jméno nebo příjmení přílišdlouhé, můžete napsat první písmeno velké a další malá. Tím zvýšíte počet písmen na řádku.
Další údaje už píšeme malým písmem

•Do dalšího řádku napíšeme datum narození
•Do dalšího místo narození
•Pak datum úmrtí
•nakonec místo úmrtí

Jinak si můžete dle možností do šablony napsat cokoliv uznáte za vhodné. Pokud budete potřebovat vložit do textu nějaký znak (např. ležatou osmičku pro označení svatby), můžete ji napsat třeba ve Wordu a odtud ji zkopírovat a vložit na místo ve Vašem dokumentu. Nevejde-li se text, vymažte zbytečné mezery, nebo ho zkraťte. Nezapomeňte, že se jedná jen o reprezentativní, grafické znázornění rodokmenu se základními údaji a nemůžete do vymezených textových polí vtěsnat všechny podrobnosti o každém jedinci. K tomu slouží Rodinné listy a pod. (ty jsou zdarma ke stažení na kartě vlevo )


VIDEONÁVOD K VYPLŇOVÁNÍ ŠABLON
PRO PŘEHRÁNÍ KLIKNĚTE NA OBRÁZEK

 
 

Napište nám nebo zavolejte
************************
e-mail                 formulář
           

rodokmen@ubry.net
tel. 725 953 855

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky